sklep online z aromatyczną kawą

Nowe napoje kawowe, które powoli zdobywają serca miłośników kawy

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Ten aromatyczny i niepowtarzalny napój chętnie jest spożywany pod bardzo różnymi postaciami – począwszy od mocnej kawy typu espresso lub po wiedeńsku, poprzez delikatniejsze jak cappuccino, aż po bardzo słabe i z dużą ilością mleka w typie latte.

Najnowsze rodzaje napoi kawowych

Oprócz dobrze znanych i lubianych kaw do menu kawiarni wchodzą również inne kawy łączone z syropami, alkoholami lub bakaliami. Poniżej można znaleźć jedynie kilka najciekawszych propozycji.

Kawa coretto to napój z włoskim rodowodem, która przyrządzana jest na bazie niewielkiej ilości alkoholu – najczęściej grappy, sambuki, koniaku oraz cukru. Coretto przygotowuje się na bazie wywaru z espresso, a następnie serwuje w niewielkich, niskich szklaneczkach. Odmianą coretto może być ponce livornese, czyli kawowy poncz z cukrem, rumem i cytryną, niekiedy z cynamonem. Napój podawany jest na gorąco.

Cafe noisette wywodzi się ze Szwajcarii. Nazwa może być nieco zwodnicza, ponieważ mogłoby się wydawać, że do kawy dodaje się orzechy. Nie jest to prawdą, ponieważ jej podstawę i niepowtarzalny aromat tworzy wiśniówka. Mocny napar kawy należy przelać do filiżanki o pękatym kształcie lub do niewielkiej szklaneczki. Ponadto na powierzchni napoju powinno się umieścić porcję lekko ubitej śmietany oraz całość delikatnie skropić wiśniówką.

Gdzie kupić najbardziej aromatyczne gatunki kawy?

Sklep online z kawą to miejsce, gdzie można zakupić całą masą bardzo różnych gatunków i ciekawych mieszanek kaw, które w znacznym stopniu różnią się od tych, które można spotkać na półkach w sklepach spożywczych. Kawa ziarnista Arabika jest znacznie bardziej aromatyczna i ma mocniejszy smak od standardowej kawy rozpuszczalnej. Warto skosztować kilka różnych mieszanek, aby móc wybrać tę, która najbardziej współgra z naszymi kubkami smakowymi.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa