zaparzacz chemex

Chemex, czyli skuteczny sposób na wydobycie z kawy aromatu

Smak kawy w dużej mierze zależy od sposobu jej przygotowania. Żeby wydobyć z ziaren pełnię aromatu, warto zrezygnować z zalewania kawy wrzątkiem z czajnika, a postawić na bardziej profesjonalne metody, takie jak znany od lat 40. chemex.

Czym jest chemex?

Chemex to urządzenie do przenia kawy, które w latach 40. opracował Peter Schlumbohm, niemiecki doktor chemii. Pracujący w laboratorium chemik postanowił wykorzystać swoją wiedzę do stworzenia naczynia, które wydobędzie z ziaren kawy pełnię aromatu i pozwoli rozkoszować się jej niezwykłym smakiem. Chemex, swoim wyglądem przypominający naczynie laboratoryjne, to maszyna, która pozwoli przygotować dokładnie taką kawę, o jakiej marzyliśmy, poprzez dobór odpowiednich ziaren, ilości kawy, stopnia zmielenia i czasu parzenia. Przygotowana w ten sposób kawa zachwyci i smakiem, i intensywnym, kawowym zapachem.

Dlaczego do przenia kawy warto używać chemexa?

Nie ma lepszego sposobu na przygotowanie aromatycznej kawy niż chemex. Jego podstawową zaletą jest możliwość wydobycia z ziaren pełni aromatu: owocowego, czekoladowego, toffi czy karmelowego. Wystarczy odpowiedni dobór ziaren i właściwy sposób parzenia. Co więcej, przygotowana kawa może idealnie spełnić nasze oczekiwania: być na tyle intensywna czy aromatyczna, na ile lubimy. Chemex ze strony swiezopalona.pl daje nam możliwość stu procentowego dopasowania kawy do swoich upodobań. To sposób parzenia powszechnie wykorzystywany w profesjonalnych palarniach kawy – w ten gadżet warto się zaopatrzyć, jeśli bez małej czarnej nie wyobrażamy sobie życia.

Gdzie kupić profesjonalny chemex?

Sprzedażą chemexów zajmują się głównie profesjonalne sklepy z akcesoriami do kawy. Możemy znaleźć je stacjonarnie, ale głównie online. W ich asortymencie znajdziemy chemexy różnych firm, różniące się rodzajem wykończenia oraz wielkością.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa