ekspres przelewowy do kawy

Tańszy sposób na kawę

To najpopularniejszy sposób parzenia kawy w Stanach Zjednoczonych. Ekspres przelewowy do kawy cieszy się od lat popularnością także w Polsce. Jest też zdecydowanie tańszy niż ekspresy ciśnieniowe.

Jak to działa?

Urządzenie podgrzewa wodę, która następnie skrapla się do filtra z kawą. Przesączony napój kapie do dzbanka, który na koniec możemy wyjąć i rozlać kawę do filiżanek. Kawa zaparzona w ten sposób ma dużo więcej kofeiny niż w przypadku ekspresu ciśnieniowego, gdyż ziarna mają dłuższy kontakt z wodą.

Idealny ekspres

Na co zwrócić uwagę wybierając model ekspresu przelewowego do kawy? Jeśli zdecydujesz się na ekspres automatyczny, przede wszystkim postaw na bezpieczeństwo! Upewnij się, czy producent zastosował zabezpieczenie przed przegrzaniem. Istotne jest również, aby urządzenie informowało nas o zbyt niskim poziomie wody i nie pozwoliło na uruchomienie parzenia kawy, jeśli wody będzie za mało. Alternatywą są także manualne ekspresy. W najprostszej wersji jest to sitko w kształcie odwróconego stożka, do którego wkłada się papierowe filtry, wsypuje kawę i wlewa wrzątek bezpośrednio nad kubkiem.

Zaparzenie pysznej kawy nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Stare, sprawdzone metody zapewnią ci aromatyczną kawę każdego dnia!

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa