filiżanki do espresso

Przydatne akcesoria do przygotowywania kawy


Kawa to jeden z najchętniej wypijanych napojów, którego głównym zadaniem jest przede wszystkim pobudzenie organizmu, jednak przygotowując ją, warto zaopatrzyć się w kilka niezwykle przydatnych akcesoriów. Co zatem okaże się przydatne?

Szklanki, filiżanki do espresso

Kupno szklanek czy też filiżanek do espresso to spore wyzwanie, ponieważ każdy rodzaj kawy powinien być podany w zupełnie innym naczyniu. Jeśli chodzi np. o espresso, to podaje się je w malutkich filiżankach, natomiast w przypadku cafe latte należy zaopatrzyć się w wysoką szklankę, bez której przygotowanie tego napoju byłoby praktycznie niemożliwe.

Spieniacz do mleka

Przygotowując wspomniane wcześniej latte czy też cappuccino należy zaopatrzyć się w spieniacz do mleka, który można bez problemu zakupić w każdym supermarkecie. Oczywiście posiadając specjalny ekspres do kawy (nie ten tradycyjny), nie trzeba sobie tym zawracać głowy, ponieważ nowoczesne ekspresy wyposażone są w takie urządzenie. Obecnie w sklepach można zakupić zarówno ręczne, jak i elektryczne spieniacze, które między sobą różnią się przede wszystkim ceną, ale również sposobem użycia. Ten elektryczny będzie z pewnością lepszy, gdyż bez użycia siły można bardzo szybko uzyskać pożądany efekt.

 

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa