Cechy ekspresów przelewowych

Każdy kto wybiera się na kupno ekspresu przelewowego powinien znać podstawowe jego cechy. Dzięki temu znacznie lepiej możemy zrozumieć sam proces parzenia kawy, a także odkryć dodatkowe możliwości, które daje ten rodzaj urządzeń.

Elementy i budowa ekspresów przelewowych

profesjonalny ekspres przelewowyW przypadku tego rodzaju ekspresu, aby przygotować kawę należy do pojemnika włożyć filtr oraz odpowiednią ilość kawy. Istnieją różne rodzaje pojemników: wysuwane, obrotowe, podwieszane. Każdy ekspres przelewowy standardowo ma filtr siatkowy i dodatkowo używa się także często filtrów papierowych. Dodatkowo w zbiorniku na wodę znajduje się skala, która pokazuje, ile kaw można zrobić z danej ilości wody.

Funkcje ekspresów przelewowych

Z reguły przelewowy ekspres do kawy pozwala na ustawienie mocy kawy. Realizuje się to dzięki temperaturze wody i czasie parzenia. Powoduje to, że większość ekspresów pozwala na przygotowanie mocnej bądź też średniej kawy.

W jaki sposób je czyścić

Wbrew pozorom jest to bardzo ważna rzecz. Przed czyszczeniem należy oczywiście urządzenie wyłączyć od prądu. Większość elementów można z powodzeniem umyć w zmywarce. Jeżeli chodzi o kamień, który znajduje się w komorze grzewczej to na rynku istnieją specjalne środki przeznaczone do jego usuwania. Jeżeli chodzi czyszczenie obudowy to można ją spokojnie czyścić łagodnym środkiem czyszczącym. Warto zadbać o czystość używanego przez siebie ekspresu przelewowego.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa