Elektryczny spieniacz do mleka sposobem na idealną piankę

Kawa dla wielu z nas to napój bogów. Większość populacji nie wyobraża sobie dnia bez wypicia co najmniej jednej filiżanki. Do przygotowania aromatycznej cafe latte, doskonałego cappuccino, czy klasycznej białej kawy potrzebujemy idealnie spienionego mleka o konsystencji pianki.

spieniacz elektrycznyIdealne spienianie mleka nie jest łatwe, ale wykonalne. Musimy pamiętać, aby konsystencja pianki była zwarta, ale zarazem lekka i aksamitna. Najprościej taki efekt uzyskać za pomocą dyszy przy zastosowaniu profesjonalnego ekspresu do kawy. Jednak co zrobić, gdy nie stać nas na taki wydatek, a pragniemy uzyskać podobny efekt w domowych pieleszach? W tym przypadku warto zaopatrzyć się w elektryczny spieniacz do mleka. Urządzenie podgrzeje nam mleko do wymaganej temperatury i ubije sztywną, naprawdę dobrą piankę.

Jak spienić mleko w spieniaczu elektrycznym?

Obsługa urządzenia jest banalnie prosta. Wystarczy wlać do środka odpowiednią ilość mleka, aby po minucie cieszyć się idealną pianką. Warto zastosować mleko o zawartości tłuszczu 3,2%, gdyż taki typ najlepiej się napowietrza. Wyjątkowi kawosze mogą użyć mleka dedykowanego specjalnie dla baristów. Tak spienione mleko sprawi, że kawa będzie smakować lepiej, niż w niejednej kawiarni.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa